دست نوشته های یک مادر
چراغها را من خامووش میکنم...
ن : محمد طه ت : ۱۳٩۳/۳/۱٧ ز : ۱٢:٤٥ ‎ب.ظ | +

ساعتهای آخر شب را خیلی دوست دارم

انگار یک جورهایی زمان کِش می آید تا تو خلوت کنی با خودت..تا هی به بهانه ای سرک بکشی توی کارهای ریز و درشت مانده ات و پرنده فکرت را پر بدهی برود هر جا که دلش میخواهد..بعد یک نفس عمیق بکشی و  از دست خودت راضی باشی  که روزت را   چه خوب تمام کرده ای..

نیم نگاهی به خواب شیرین پسرک که از لای در بیاندازی آرامشت کامل میشود..انگار نه انگار که بره معصوم و آرام خوابیده  در تخت همان موجود پرصحبت نیم ساعت پیش است که آسمان را به زمین دوخته و از هردری برایت سخنرانی کرده است..

من لا به لای روزهایم خودم را گم میکنم..

وقتهایی که نامه مینویسم برای فلان وزیر و بهمان وکیل..وقتهایی که با همه سختی ها و تغییرها محکم میمانم و کارم را دنبال میکنم عجیب برای خودم غریبه میشوم..اصلا یک جورهایی دلم برای خودم میسوزد ..البته زیاد زیاد نه ها..انقدر که ساعت برسد به حدود 5:30 بعد از ظهر ،دستهایم باز شود و پسرک بپرد بغلم و به عادت هر روزش بپرسد:

مامان میخوایم کجا بریم؟

میشوم یک دنیا آرامش..

مادر شاغل که باشی باید مثل دوزیستان زندگی کنی..هم در خشکی و هم در آب با آرامش زندگی کنی..--------------------------------------------------------------------------------

قرار بود اینجا فقط برای تو بنویسم جانِ مادر..چه کنم گاهی درد و دلهایم با خود حسابی زیاد میشود بعد با این توجیه که شاید تو هم بعدا خوشت بیاید از خواندن حس و حال روزهای مادرت ادامه میدهم ..

طه جانم چند روز دیگر سه سالت کامل میشود و خدا میداند که چقدر گذراندن روزها با یک پسر بچه 3 ساله شیرین است..تصورم از تجربه روزهای کنار تو بودن مثل خوردن غذاهای جورواجور است که طعم های جدید دارند که تا به حال نچشیده ام..

همیشه فکر میکردم فرزند اولم دختر خواهد بود..خب من دنیای خودم را خوب میشناختم..تصور میکردم که برای دخترم پیراهن صورتی میخرم با گل سر هم رنگ لباسش..ناخن هایش را لاک میزنم..هر روز موهایش را یک مدل میبافم و ..خلاصه که یک دنیای آشنا ..

تو که آمدی پا گذاشتم به دنیای عجیبی که اصلا نمیشناختمش..این ناشناخته بودن دنیای تو با بزرگ تر شدنت هی پر رنگ تر میشود برایم..عجیب دنیایی داری پسرکم ..پر از هیجان و شیطنت ..بدون احتیاط های دخترانه (البته در گوشی که بخواهم برایت بگویم کمی محتاط هستی..انقدر که هنوز هم سرسرهُ پارکها آخرین گزینه انتخابی ات برای بازی ست..) دوست دارم بگویم انگاری با آمدن تو یک رنگ قرمز پاشیده شد روی خانه ما..یعنی انقدر هیجان آوردی گلکم..

طه سه ساله ام..

یک روز تمام زندگی ات میشود باب اسفنجی و این روزها هم در کمال تعجب بن تن!!پسرک جنگجویی که تو به خاطر عکسش که روی لباست است( و من این لباس را اصلا دوست ندارم!!!) دیشب حسابی به بابا فخر فروختی..

هلویا (همنان هیولای خودمان) ببر و پلنگ و ماشین و موتور بازی و ......وای می بینی در دنیای تو اصلا خبری نیست از خاله بازی و شیر دادن به عروسک و ...یعنی اصلا اصلا صورتی نیست دنیایت و من همین رنگ قرمز با تو بودن را عجیب میخواهم..

شاید یکی از بهترین تجربه های عالم باشد گذراندن روزها و شبها، هم نفس شدن با یک پسرک شیرین دوست داشتنی و امروز خیلی خوشحالم که با تو هم قطار شده ام..

به رفتارهایت که دقت میکنم ..به حرف زدنت ،به استدلال کردنهایت ..احساس میکنم با سرعت نور داری بزرگ میشوی انقدر که من گاهی جا می مانم از تو..حالا این روزها که حسابی بلبل زبانی میکنی و در باب هر چیزی حرفی داری برای گفتن ته ته ذهنم نوزاد 3/200 گرمی کوچولوی خوابیده روی تخت بیمارستان آتیه برایم دست تکان میدهد..انگاری که بلند فریاد میزند دیدی چقدر زود بزرگ شدم..دیدی روز به روز وابستگی هایم به تو کم تر می شود..

بی خیال..

انقدر توانا شو که به احدی وابسته نباشی گلکم  که خدا خودش برای همه چیزت کافی خواهد بود جانِ مادر

---------------------------------------------------------------------------------------------

بی ربط نوشت:

*خدا نیست..کوشش؟..تو پشت بومِ؟..تو سقفِ؟..من که نمیبینمش..این ها فرمایشات پسرک هستند وقتی میگویم من و تو که تنها نیستیم خدا هست..

یادم نست اولین بار که این مساله ذهنم را مشغول کرد چند سالم بود اما مطمئن هستم سه سالم نبود!!!

 

* به دوستان توصیه میکنم این روزهای آخر بهار طبیعت باغ ایرانی را از دست ندهید..

فوق العاده است ..رنگ و روی شمع دانی ها با صدای آب و فواره های کوچک ..البته لطفا لباس اضافی همراه ببرید شاید فرزند دلبند هوای آب بازی به  سرش بزند..خب شما که نمی خواهید مانع یک تفریح سالم بشوید ؟؟؟؟ پس لطفا مجهز تشریف ببرید تا مثل ما غافلگیر نشوید!!!

راستی آدرسش هم ده ونک ..


کلمات کلیدی :
.:: نظرات () ::.


 

Powered By persianblog.ir Copyright © by mtaha
This Template  By Theme-Designer.Com