به شیرینی شربت

(باقیات و صالحات از آن واژه هایی هست که تا  اسم یک کار خوب می آید وسط ته ته ذهنم یک چیزی چشمک میزند این را لطفا داخل پرانتز داشته باشید..)

اینکه من سعی میکنم طه را با خیلی مسائل آشنا کنم خوب است..اینکه با هم در ماشین قرآن هم گوش میدهیم..اینکه بابا که رفت کربلا پسرک کاملا داستان را میدانست البته با ذهن سه و سال و اندی خودش و شاید تصورش از کربلا فعلا زن و بچه های تشنه ای هستند که آدم بدها خیلی اذیتشان کردند هم خیلی خوب است..اینکه طه وقتی اسم مقبره مختار آمد بازی اش را قطع کرد و چشمهایش به دهان پدر خیره شد که داشت تعریف میکرد هم خیلی خیلی خوب است..

نمایشگاه کتاب امسال من گشتم سراغ داستان ائمه ..داستان پیامبران..قصه های کوتاه با تصاویر قشنگ، که خدا رو شکر کم هم نبود و یک بخشی را خودم یافتم و یک بخش دیگر را هم دوست جانم..پس این هم خوب است..

اینها را ردیف نکردم که بنویسم من در جریان تربیت طه خیلی خوب هستم..که بنویسم من و آقای همسر خیلی دغدغه مسائل مذهبی را داریم..اصلا..اتفاقا خواستم بگویم همه کارهای ما بکنار ، یک شربت شیرین که مزه اش رفته زیر زبان طه قد خودش که نه خیلی بیشتر تاثیر داشته است..

داستان از این قرار است که نزدیک خانه مامان جون ِ طه از این تکیه های محلی هست که موقع محرم و صفر بساطشان برپاست..اما نه فقط وقت اقامه عزا..(متولیان این تکیه عزیز که در برنامه ام هست حضورا برای تشکر بروم) تمام اعیاد و میلاد ائمه را شربت میدهند و یا شیر و امثالهم..طه خیلی کوچک بود که من شیشه اش را پر کردم  از شربت ..بعد یادم هست که توضیح دادم تولد فلان امام است در همین حد کوتاه..

حالا داستان ما تا امروز ادامه دار شده و روز میلاد که باشد یک شیرینی خوبی میرود زیر پوست پسرک..بساطشان را که از دور ببیند خودش شروع میکند به پرس و جو..امروز عید کی هست؟تولد کدام امام است و .. همان قدر که این شربت برای طه شیرین است این داستان برای من و همسر..روز میلاد و عید هم که باشد و ما دستمان نرسد به آن تکیه خودمان بساط شربت را پهن میکنیم..

همان قدر که ذکر مصیبت اهل بیت و گوش دادن نوحه و مداحی جا دارد، یاد دادن اعیاد و روزهای خوب و خوش دین قشنگمان هم ..کاش همیشه دو طرف داستان را ببینیم..

کار که نیت خدایی داشته باشد به دل مینشیند و تاثیری را که باید میگذارد.. خداوند قبول کند از همه کسانی که اینگونه قدم بر میدارند ..انشالله ..به نظرم باقیات و صالحات فقط ساختن مسجد و کمک به تهیه جهزیه برای نیازمندان و کارهای خیلی بزرگ دیگر نیست..البته به نظر من.

بی ربط نوشت:

تجربه نمایشگاه رفتن امسالم خیلی خوب بود/اینجا مینویسم شاید به درد کسی بخورد:

در قدم اول یکی از نزدیکان را پیدا کنید که بچه های هم سن و سال داشته باشید..ترجیحا هم عقیده یا با انحراف کم..بعد یک لیست را تهیه کنید و بروید نمایشگاه..با هم  نه البته..این با هم نرفتن خیلی مفید است..به یک کشفیاتی میرسیدو با هم قسمت میکنید ونتیجه اش میشود یک عالمه کتاب خوب، کاربردی و مفید که قطعا به تنهایی اگر قرار بود پیدا شود نتیجه انقدر مطلوب نمیشد و علاوه بر این نکاتی هست که شاید به چشم شما نیاید و آن یار همراه نقشش اینجا حسابی برجسته میشود..

هدی جونم برای من که تجربه خوبی بود..ممنوووونماچ

 

/ 5 نظر / 78 بازدید

آفرین مامان محمد طه

mirror

سلام خيلي ها دوست دارند که با هزينه اي اندک بتوانند تغييري متفاوت و جذاب در خانه خود ايجاد کننند.شما هم همينطور؟ پس حتما حتما يه سري به سايت من بزن و خودت قضاوت کن.اگر هم دوست داشتي تبادل لينک داشته باشيم...منتظرم

طراحی کاتالوگ

درود بر شما دوست عزیز خیلی خوب بود به سایت ماهم سربزنید شاد باشید